Milín vyhrál v Mnichově Hradišti středočeský Superpohár

28. 7. 2024

Putovní pohár a zlaté medaile si odvezli ze Dne středočeského fotbalu v Mnichově Hradišti fotbalisté Ligmetu Milín. Před kamerami Sporty TV sice Milínští s Rapidem Psáry prohrávali, ale dvěma brankami otočili průběh a zvítězili v premiérovém Superpoháru SKFS 2:1.

Velmi vydařená akce se konala pod patronací hejtmanky Středočeského kraje Petry Pecková, která provedla i čestný výkop a spolu s předsedou SKFS Tomášem Neumannem, členem výkonného výboru SKFS Ondřejem Knoblochem a dalšími hosty slavnostně otevřela nově zrekonstruovanou historickou tribunu. Diváci také svým dobrovolným vstupným přispěli na charitativní akci částkou téměř osmnáct tisíc korun.

Před utkáním byla předána ocenění za zásluhy o středočeský fotbal, pro nejlepší rozhodčí, delegáty a střelce ve všech kategorií soutěží. Přehled všech oceněných najdete v závěru článku.

O středočeský Superpohár se hrálo poprvé – spolu s doprovodem malých fotbalistů si vyslechli přednes české hymny v podání zpěváka Jakuba Děkana fotbalisté Ligmetu Milín jako vítěz krajského přeboru a Rapidu Psáry, kteří vyhráli krajský pohár.

V úvodu zápasu přišly dobré šance na obou stranách, nájezd na brankáře nezakončil přesně milínský Zákoucký, těsně mimo zamířil i psárský Studnička. Skóre se poprvé změnilo ve 38. minutě, kdy aktivně hrající Psáry dotáhly kontr k přesnému zakončení – Michael Azilinon poslal míč do sítě kolem brankáře Marka Štěcha. Favorité z Milína ale zvládli vyrovnat ještě do přestávky – ve 46. minutě srovnal Lukáš Rom.

Rozhodnutí přišlo po změně stran. V 60. minutě si Karel Soldát naběhl do volného prostoru do vápna, zpracoval si centr a přesně umístil míč do sítě. Střelec druhé branky mohl přidat definitivní rozhodnutí v 75. minutě, ale jeho hlavička se odrazila od břevna.

Utkání tak bylo dramatické až do závěrečného hvizdu, milínští si ale k radosti početného kotle svých fanoušků už vítězství vzít nenechali. Kapitán Josef Obdržal tak mohl pozvednout nad hlavu prestižní pohár. Mezi slavícími byl i bývalý reprezentační útočník Václav Kadlec, kterého do hry nepustilo zranění zad. Převzal tak alespoň cenu pro nejlepšího střelce soutěže v minulé sezoně.

Ohlas po utkání

Josef Obdržal (kapitán Ligmetu Milín): „V zápase jsme prohrávali, ale hodně nám pomohl gól do šatny, byli jsme pak na koni a šli jsme do druhé půle s čistší hlavou, pak soupeři myslím trochu docházely síly a podařilo se nám dát druhý gól. Bylo to velmi těžké utkání, musím soupeře pochválit, nebylo to pro nás vůbec nic lehkého. Celá akce byla super, pro některé z nás to byl návrat před televizní kamery, jsme rádi, že jsme to znovu zažili. Pro ostatní kluky to bylo něco výjimečného. Přišla spousta lidí, doufám, že si to všichni užili a fotbal se jim líbil."

TJ Ligmet Milín – SK Rapid Psáry 2:1 (1:1)

Branky: 46. Rom, 68. Soldát - 38. Azilinon.
Ligmet Milín: Štěch – Kvída, Mazuch, Dolejš, Mezera – Zákoucký (61. Bican), Pohořálek, Soldát, Obdržal, Šilhavý – Rom (81. Bělohlávek). Trenér: Martin Malý.
Rapid Psáry: Foferka – Mikyska, Kováč, Štancl, Kalous (68. Půlpan) – Proskočil, Šimáček, Krasnyanyk (74. Sládek) - Studnička, Pouček, Azilion (87. Přeučil). Trenér: Danilo Antič.
Rozhodčí: Miroslav Vlk, Patrik Vaňousek, Jiří Šebela, Petr Tvaroh.

Přehled oceněných za minulou sezonu SKFS

Nejlepší rozhodčí: Miroslav Vlk, Karel Nehasil, Miroslav Garaja.
Nejlepší delegát: František Nepovím.
Cena za celoživotní přínos: Paedr. Ivan Voborník, Jaroslav Kraus, Václav Rys.
Nejlepší střelci soutěží: Václav Kadlec, Edis Šahini, Jan Boček, Jindřich Faktor, Matěj Vaněk, Marek Ramšák, Vojtěch Holub, Tomáš Herejt, Miloš Bázlík, Matěj Tesařík, Dominik Sirotek, Lukáš Mišík, Jaroslav Horák, Jakub Luštický, Petr Kubice, Václav Schneider, Matěj Šálený, Tomáš Háva, Mario Polák, Tomáš Chrastný, Kryštof Šourek, Karel Hojný, Jan Ryba.