Průhonice předvedly šokující obrat v Poříčí

3. 6. 2024

Zajímavě se vyvíjelo kolo krajského přeboru. Největším překvapení je výhra druhých Poříčan nad suverénem ročníku Milínem, šokoval také obrat posledních Průhonic v Poříčí nad Sázavou, které si tak komplikuje případné postupové plány do divize, kdyby druhé Poříčany postup odmítly.

V Poříčí se hrálo už v pátek a zprvu nic nenasvědčovalo, že by poslední Průhonice měly nárok na body. Domácí favorit vedl v poločase 4:1, ale pak se začaly dít věci. Hosté snížili na 4:3, pak sice ještě jednou inkasovali, ale už byli tak rozjetí, že nakonec zápas otočili na svou stranu. Na 5:6 vše jistil Žampa v 89. minutě a okamžitě se vyrojily spekulace, že domácí nehráli závěr naplno.

Videozáznam utkání ale ukazuje, že se bojovalo do poslední minuty a jakékoliv ovlivnění zápas rázně odmítl i předseda hostujícího Spartaku Průhonice Lukáš Žáčik ve vyjádření pro Deník. „Poříčí bylo mužstvo dvou poločasů, stejně jako my. Určitě to není tím, že bychom s klukama do toho vlítli jako uragán, ale prostě jsme začali každý plnit svoje a bojovností a chutí vyhrát jsme zápas dokázali přehoupnout na naší stranu," byl rád Žáčik, jemuž udělali radost hráči, ale i jindy skvělí příznivci, kteří v poločase skončili v hospodě, ale nakonec fandili a někteří uznali, že něco podobného ještě neviděli.

Situace Průhonic je i přes nečekanou výhru nadále téměř bezvýchodná, protože bodovali také další ohrožení. Kutná Hora porazila po dobrém úvodu zápasu Povltavskou 3:1 a z pásma sestupu unikla také Dobříš. Ta vyhrála dvěma góly Šraina derby v Tochovicích 1:2.